1   2   3   4   5   >>   >

فصلِ پرواز
 فصلِ پرواز
شانه هامان ،قلمرو شب بود/روزگار شکستن پر ها/خنجر تيرگي فرو مي رفت/در تن آفتاب باورها/فصل زخم و نمک، زمانه ي آه/فصل در هم شکستن ما بود/هم گلوي بريده ي مهتاب/هم مزار ستاره، آنجا بود.
خانم برفي ...
 خانم برفي ...
برف، يک دسته کلاغ،جاده يعني غربت. باد، آواز، مسافر، و کمي ميل به خواب.شاخپيچک و رسيدن، و حياط. من، و دلتنگ، و اين شيشه خيس.مي نويسم،و دو ديوار، و چندين گنجشک.
آييننامه برداشتن از پولهاي بلوکه شده ايران!
 آييننامه برداشتن از پولهاي بلوکه شده ايران!
در سايه برجام و لطف بي شائبه کدخدا، هر از گاهي مقداري از پولهاي بلوکه شده ايران در آمريکا توسط آمريکا برداشت مي شدو البته براي اينکه هيچ شک و شبهه‌اي درباره محل هزينه کرد
گرما در سرما
 گرما در سرما
قبلاً بيشتر دوست داشتند كودك كه بودند خودم مي‌خوردم با اشتها پوست مي‌كندم و خُرد مي‌كردم نمك كه مي‌زدم همه دور هم آن‌ها هم انگيزه پيدا مي‌كردند.
جاانداختگي
 جاانداختگي
وقتي نگاه كردم در همان نگاه نخست فهميدم جا انداخته است درست مثل زمان كودكي خودم ولي من... رونويسي‌هاي زمان ما حداقل چهار بار از درس بود از خود مي‌پرسم.
رابطه هولوکاست و برجام !!!
 رابطه هولوکاست و برجام !!!
ملاک و معيار عمل در دولت ناکارآمد اعتدال، پيروي از مکتب ليبراليسم و اثبات غربزدگي، بر اساس حقوق بشر آمريکايي-صهيونيستي است.
نزاع حق و باطل
 نزاع حق و باطل
امروز کساني اين مسائل را بهانه کرده‌اند و باني حوادثي شده‌اند که ابعاد و زواياي ديگري دارد و بايد بدانند دود اين حوادث به چشم خود آنها خواهد رفت .
فتنه 96
 فتنه 96
بايد گفت؛ در آشوبهاي فتنه ديماه 96 که خسارات سنگين معنوي و مادي به کشور تحميل شد، نقشاا مقامات عالي رتبه اجرائي کشور در آن روشن است،
مسيح تر از مسيح...
 مسيح تر از مسيح...
مرگ را با شما چه کار که با رفتنتان قواعد هستي را به هم ريختيد آسمان به زمين آمد آب از آب تکان خور از شما وام گرفت نفس هايش را زندگي... مسيحتر از مسيح شديدو جان بخشيديد
جاي خالي باران
 جاي خالي باران
شما يادتان نيست. آن وقت‌ها – زماني که خيلي بچه‌تر از حالا بوديم- باران مي‌آمد. نه! آن که شما مي‌گوييد گِل‌باران است. منظورم باران راست‌راستکي است.
ديکته‌ي آخر
 ديکته‌ي آخر
پاييز بهانه اي بود تا صبوري عبور را بياموزيم در هجوم عبور لحظه هاي بي رحم خيال ، در پيچ و تاب هزار رنگِ انتظار جولانگاه خلوتي را براي خود برگزيده ام. سر بر سجاده دل نهاده و نجواي نا گفته هايم را در انجمادِ سکوت مدفون کرده ام.
بايد شاعر شوي
 بايد شاعر شوي
گاه در لفافه ي ذهن، گاه در حريري از ابهام، گاه در رديف هاي دلتنگي و گاه در سطر هايي از آشفتگي، حک مي شوند واژه ها بر لحظه هاي گذر.. دفتر ذهن انباشته از نثرهاي سردرگم در کوچه پس کوچه هاي خزان در دل بهار.
ترامپيده
 ترامپيده
تلويزيون اين روزها نام ترامپ را زياد مي‌برد به خاطر غلطي كه كرده و سيداحمد نمي‌دانم شايد تحت تأثير حرف‌هايي كه در مدرسه مي‌زنند هم‌كلاسي‌ها آن‌ها هم يحتمل از والدين خود ابتدا از من پرسيد
ولادت انسان كامل
 ولادت انسان كامل
با هم رفتيم ولي خودشان انتخاب كردند گفتم جشن تولد مي‌گيريم براي پيامبر (ص) خوشحال بودند سيداحمد پرسيد: ولي پيامبر (ص) خودش كه نيست شمع‌ها را فوت كند پاسخش دادم
عقل نوري
 عقل نوري
اين نور همان عقل کلي و مطلق است که هستي را به حکمت مديريت مي کند. از اين روست که وقتي بيان مي شود: اول ما خلق الله العقل؛ اولين چيزي که خدا آفريده است، عقل است
تازه شوندگي
 تازه شوندگي
فرزندانم را سنّت‌شكن بار آورده‌ام تا هماهنگ با نسلي باشند كه تازه مي‌شود نسل آينده نسلي كه اضافات و زوائد فرهنگي را خواهد زدود انباشتگي‌هايي كه هيچ كارآمدي واقعي ندارد!
اردوي كاخ ِ فين
 اردوي كاخ ِ فين
مي‌گويم باغ اين كاخ است شاه‌نشين دارد تكبّر دنياپرستي شاهانه در جاي‌جاي آن ديده مي‌شود.
نان خانگي
 نان خانگي
كاش به جاي اين‌كه مادرها را درگير پخت و پز كنند از كودكان مي‌خواستند تا خودشان تهيه نمايند در تمام جشن‌ها و مسابقاتشان اين‌طور منطقي‌تر است و البته مفيدتر يا مادرها خودشان مي‌فهميدند
محرم و شهيد حججي
 محرم و شهيد حججي
هفته ي دفاع مقدس بهانه اي است براي يادآوري برگ مهمي از تاريخ و حماسه هاي بزرگي که بزرگ مرداني از جنس ايمان، غيرت، شجاعت، بصيرت، معرفت و اخلاص آنها را رقم زدند.
قضاوت ...!
 قضاوت ...!
بله تشييع آقا محسن حججي هياهويي بود که اين آقازاده باشرف با دل هاي مردم به راه انداخت. حججي با چشمهاي ارامش وبا قامت با صلابتش چشمهاي مردم ايران را گواه گرفت.

   1   2   3   4   5   >>   >
By: ParsiBlog.com ® Team © 2003