1   2   3   4   5   >>   >

  اولين مقدمه کلاس عشق و ايثار
اولين درس کلاس عشق و ايثار در راه خدا را در مدرسه سعدي اهواز در نزد شهيد چمران آموختم و آخرين جلسه درس با ايشان، در شب ميلاد فرخنده حضرت بقيه الله بود، که مدينه الفاضله بعد از ظهور حضرتل را برايمان ترسيم و تفسير کرد
  انسانِ كامل
علي(ع) معنا و مفهوم كتاب وحي قران است/ علي (ع) توحيد را معنا> علي(ع) مفهوم ايمان است/ علي(ع) سرتا به پا غرق است در معبود بي همتا/ علي(ع) انسان كامل بلكه حتي فوق انسان است/ به هردم تار و پود شيعه ورد يا علي(ع) گويد/ ولاي حيدر كرار(ع) ما را بهتر از جان است/ به دل مهر علي(ع) در سينه حب مرتضي(ع) داريم.
  انتفاضه
افسوس هست ، ماتم نان ترس جان هنوز/ خوف از فريب و توطئه ي اين و آن هنوز/ افساد مي کنند ستم گستران غرب/ بيداد مي کنند فرومايگان هنوز/ مي خواستيم تا که نباشد ، دريغ هست/ از ديو يادبود و ز شيطان نشان هنوز/ با فتنه هاي دائم شيطان اکبر است/ نسل بشر به زحمت و آتش به جان هنوز/ در ادعاي نظم نوينش يکي نگر.
  به رزمندگان غزه
فرصتي براي گريستن نيست؛ شش ماهه ات را به خاک بسپار. بي غسلي و کفني، با لبخندي وصلواتي! فرصتي براي گريستن نيست. تفنگت را بر دار و موشک دست سازت را و خشمت را به شکم هاي متورم از نفت! اميدي نيست به آن سوي ديوار هاي طلا! فرصتي براي گريستن نيست شش ماهه ات را به خاک بسپار با لبخندي وصلواتي!
  نشاني مستقيم
اي آنكه نيست از تو در عالم كريم‌تر/ از بيم توست چشمه‌ي چشم جحيم، تر/ شهر فراق، كوي تمنّا، پلاك عشق/ حيران شدي ؟ ... نشاني از اين مستقيم‌تر!؟/ بي دست و پا، فلك زده ، بيمار و دادخواه/ حال كه هست از حال من وخيم تر/ مي‌بيني و به رويم هرگز نياوري/ اي يار با وفاي من از تو حليم‌تر !؟/ بر اين كوير خشكِ عظيم البلاي من.
  ولادت امام حسن مجتبي(ع)
سبز به يمن مقدمت گلشن و باغ دين، حسن(ع)/ خنده نشسته بر لب سيد مرسلين، حسن(ع)/ ورد لب دخت نبي(س)، شكر خداي سرمد است/ سجده شكر مي كند اميرمومنين(ع)، حسن(ع)/ حسن تويي و وصف تو نقل همه محافل است/ اي تو شبيه مصطفي(ص)، امام متقين، حسن(ع)/ نيمه ي ماه رمضان، چشم گشودي به جهان.
  چَراي مطالعاتي
از وقتي تلگرام قطع شده، کلي وقت اضافه پيدا کرده‌ام. در اين مدّت نسبتاً طولاني که از تلگرام استفاده مي‌کردم، يک‌عالمه کانال و گروه‌هاي مفيد و جالب دورِ خودم جمع کرده بودم که به‌قدر يک سَرزدن و نگاهي‌انداختن، لااقل يک ساعت از وقتم را هدر مي‌داد. مي‌گويم هدر مي‌داد چون دستِ‌آخر، چيزي برايم باقي نمي‌ماند.
  انواع حکومت ها درجهان
در دنيا سه نوع حکومت وجود دارد:يک استبدادي و ديکتاتوري: که يک نفر برهمه حکومت مي کند وهرچه بگويد بايد اجرا شود. دو- دموکراسي: که مسؤولان با رأي مردم روي کار مي آيند و نهادهاي نظارتي هم بر کار آن ها نظارت مي کنند. سه- دموکُرسي: يعني حکومت اهل کرسي بر مردم.
  تأثير مواد مخدر بر نازايي زنان
تغير در سبک زندگي در عدم تمايل زوج ها به فرزندآوري در سال هاي اوليه زندگي مشترک، استفاده افراط گونه از لوازم آرايشي، افزايش مصرف دخانيات در بين زنان يا حتي طولاني مدت در معرض دود سيگار قرار گرفتن از عمده ترين دلايل نازايي در زنان و سخت باروري در مردان است.
  رابطه مستقيم اعتياد به اينترنت
يکي از مهم ترين دلايل از بين رفتن فرصت هاي گفتمان بين زن و شوهر و والدين و فرزندان، استفاده نادرست و بيش از حد افراد از فضاي مجازي است. دنياي مجازي چنان سيطره اي بر خانواده ها و افکار فعالان آن انداخته است که ديگر نه تنها فرصتي براي حرف زدن باقي نگذاشته بلکه اگر قرار بر هم صحبتي هم باشد، ديگر افراد حرف يکديگر را نمي فهمند

   1   2   3   4   5   >>   >
By: ParsiBlog.com ® Team © 2003